10 переваг роботи вдома

27-05-2020

Працювати вдома значно легше, вигідніше, здоровіше, якщо ви знаєте деякі хитрощі, а ваша родина з розумінням ставиться до роботи на відстані. Якщо коронавірус змусив вас переїхати з офісу на кухню чи куток спальні, і вам там поки що не затишно і некомфортно, я спробую розвіяти вашу тугу за комфортним місцем і продуктивністю.

Як людина, що працює віддалено 15+ років, із задоволенням розповім про недоліки та переваги дистанційної роботи. Моя основна спеціалізація SEO/SMM, але я згодом додав Content Management, графічний дизайн, написання музики - і все це можна робити вдома, їздити не треба (але іноді виникає бажання повернутися з роботи додому.)

 1. Ви не витрачаєте час на подорож на роботу та з роботи.
  + Економія великої кількості часу
  - Ви прокидаєтесь вже на роботі
 2. Ви використовуєте свій час більше раціонально.
  + Короткий відпочинок по декілька хвилин завжди під рукою
  - Безмежна кількість факторів відволікти вас від сфокусованої роботи
 3. Самоконтроль
  + Велика продуктивність. Ви вчитесь вдумливо рахувати всі кроки
  - Параноїдальна оптимізація
 4. Їжа
  + Регулярне харчування
  - Необхідність готувати. Можливість погладшення
 5. Здоров’я
  + Гімнастика, медитація, йога. Фізичні вправи - необхідність!
  - Навантаження на спину збільшується
 6. Самоорганізація
  + Вдосконалення
  - Немає
 7. Соціальна інкубація
  + Гарно для інтровертів
  - Нудно для екстровертів
 8. Сімейні цінності
  + Діти і близькі люблять, що ви завжди вдома
  - Деякі починають паразитувати
 9. Одяг
  + З того що вас ніхто не бачить, ви можете носити все що вам до душі і значно економити на нехтуванні модою
  - Вигляд працівників в піжамах і дірявих кофтах, навіть в дзеркалі, - деморалізуючий фактор
 10. Ви можете зробити вашим домашнім офісом все, що завгодно: дачу, віллу, горище, куток в дитячій, лофт оупенспейса і пляж в Еквадорі.
  + Ваш мобільний офіс може подорожувати світом!
  - Марьяж відпочинку та роботи - не для кожного. Бо працювати в оточенні тих, хто на відпочинку - важке випробування.

* Я працюю вдома майже 15 років. Почалося з того, що одного офісного дня в редакції журналу мені стало дуже прикро за свій спаплюжений золотий час, що я пообіцяв собі “ніколи більше не буду працювати на дядю”. Так як я вже малював в Illustrator і грав в Rock-гурті, робота вдома була на протилежність офісним годинам тихою, спокійною заводдю для думок і самовдосконалення.

** Я почав писати цю статтю ще до пандемії коронавірусу, а зараз (27.03.20) робота на відстані називається режимом самоізоляції “self-isolating” й тому пункт 10 трансформувався:

10. Негадано глобальна пандемія змусила мільйони працювати вдома. Нічого страшного! Робоче місце вдома може стати вашою постійною резиденцією. До вас сотні тисяч митців, композиторів та художників змогли працювати і видавати неперевершені твори, а Бетховен не знав, що він працює вдома в самоізоляції. Вибирайте в YouTube урок з медитації та йоги до вподоби, починайте будувати свій домашній офіс ізсередини. Пам’ятайте, що першими дистантниками та творцями майбутнього були монахи. Саме вони були самозамкненими в режимі ізольованості в кельях!

Тепер у вас є інтернет, мотивація, соціальна недоторканість, фокус, розум, талант, у деяких навіть сім’ї, це неперевершено, а натхнення піднімає фантастичні краєвиди повсюди!