Пошуки цукенберга

14-12-2012

У цьому світі стрімкої глобалізації успіх залежить від того, наскільки успішно ви знайдете в собі цукенберга. Іншими словами - мікрогрупу, мікросоціум, який зробить вас щасливим. Для фізичного магазину - це група покупців, що живуть неподалік, для рибалок - група поведених на регулярній риболовлі, для компанії міжнародних вантажних перевезень - бізнеси, які вимагають безпечного транзиту дорогих вантажів. Їх вивчення - чудова можливість дізнатися більше про свої обмеження.

Кожна мікрогрупа характеризується сталістю, інтересами, вираженими лідерами, поведінкою, цілями, часом існування, розквіту та занепаду. В її екосистемі знаходиться і ваш сервіс в тому числі. Малювання портрета типового представника такої групи необхідно починати якомога раніше.

Для ресторанчика в далекому італійському селищі ранкова кава на веранді для чотирьох що живуть неподалік пенсіонерів - ритуал і бізнес що триває з довоєнних часів. Дядько Маріо, неголений Лоренцо, Мама Джета та інвалід Джузеппе приходять випити одну-дві філіжанки щоранку незважаючи на погоду і коливання на біржі. Якщо їм виплатили пенсію - бізнес на плаву. Якщо вони виїжджають на літо до дітей в місто, ви зачиняєтесь. Якщо ви змінили марку кави, ви - банкрут. Щоб процвітати, ви повинні дихати разом із клієнтами і передбачати їх настрій, прогнозувати застуду, знати програму ТБ на тиждень і графік виплати пенсії за новим законодавством.

Подивіться на ваших потенційних клієнтів як на мікрогрупу. Чим вона характерна, які в неї особливості:

  • ГЕО: улюблені алокації, переміщення
  • РОЗМІР: стабільний і кризовий обсяг, флуктуації по часі і просторі
  • ІНТЕРЕС?: генеральні та другорядні
  • ЛІДЕР І ВАСАЛ?: їх характери, як відбувається нарощування групи
  • ПОВЕДІНКА: чинники дестабілізації поведінки, що може викликати розпад групи
  • МОВА: досліджуйте арго (словник ключових запитів?)

Інструменти

У дослідженні поведінки групи дуже може допомогти landing pages, використання яких у деяких маркетологів перетворилося на науку.

Перейдемо до солодкого

Що рухає групою? Або точніше - ЩО змушує групу користуватися вашими послугами, а не конкурента? (У цьому сенсі для гірського селища відсутність кафе в радіусі 30 км є велика конкурентна перевага.)

А які переваги у вас? Що робить вас унікальним?

І останнє: який імпульс змушує далекого клієнта перетворитися на покупця:

  • Думка лідера
  • Загальна думка
  • Сьогохвилинне "прозріння"?
  • Нав'язана думка ззовні (реклама)?

РЕЗЮМЕ

Як би там не було, пригадати уроки малювання у п'ятому класі не завадить. У всякому разі, дитині можна розказати, що горбатий робот з іскрами з очей - це дядька з роботи, а дружині пояснити, що ви в пошуках цукенберга в собі.

No reaction yet.

Your opinion

:

:

:

Are you a human?
Are you a human?

: