Новини шкідливі для здоров'я

17-04-2013

Думка щодо шкідливості надмірного споживання новин, яку вперше виклав у формі есе Ральф Добеллі.Новини шкідливі для вашого здоров'я. Це призводить до страху, агресії, заважає творчому потенціалу і здатності глибоко мислити. За останні 20 років кількість інформації та швидкість її оновлення зросла неймовірно.

Новини вводять в оману. Ми давно споживаємо новини нераціонально. Єдине рішення: відрізати себе від споживання новин повністю.

Новини не мають значення. З приблизно 10000 новин та історій, які ви читали за останні 12 місяців, можливо одна дозволила прийняти краще рішення що стосувалось вашого життя, кар'єри або бізнесу.

Справа в тому, що споживана новина не має до вас відношення. Але людям дуже важко визнати стосується вона справи чи ні. Набагато легше визнати, що нового. Медіа-організації хочуть, щоб ви вірили, що новина пропонує вам своєрідну конкурентну перевагу. Багато хто любить це. Ми почуваємось тривожно, коли відрізані від потоку новин. Насправді ж споживання новин є конкурентним недоліком. Чим менше новин споживаєте - тим більше у вас перевага.

Новини не мають пояснювальної сили. Новини як бульбашки з'являються на поверхні набагато глибшого світу. Накопичені факти допомомагають вам розібратися в світі? На жаль, ні. Відносини інвертується. Важливі історії не є історіями: справжні потужні історії повільні, розвиваються нижче радара журналістики, але несуть перетворюючий вплив. Чим більше "фактоїдних новин" ви отримуєте, тим менше їх на великому екрані для розуміння. Якщо б кількість інформації призводила до високого економічного успіху, ми б очікували, щоб журналісти були на вершині піраміди. Це не той випадок.

Новини токсичні. Вони постійно тривожать лімбічну систему. Панічні історії стимулюють випуск глюкокортикоїдів (кортизолу). Це дерегулює імунну систему і пригнічує вивільнення гормонів росту. Іншими словами, організм занурюється в стан хронічного стресу. Високі рівні глюкокортикоїдів призводять до уповільнення травлення, кволого росту клітин, волосся, кісток, нервозності і схильності до інфекцій. Інші можливі побічні ефекти спричиняють страх, агресію, тунельне бачення і десенсибілізацію.

Новини підвищують когнітивні помилки. Потоки новин - матері всіх когнітивних помилок: ухил підтвердження. За словами Уоррена Баффета: "Людині найкраще вдається інтерпретація нової інформації таким чином, що попереднє уявлення залишається недоторканим". Новини посилює цей недолік. Ми стаємо схильними до самовпевненості, починаємо недооцінювати ризики і можливості. Це також посилює іншу когнітивну помилку: історію упередженості. Наш мозок жадає історій, що «мають сенс» - навіть якщо вони не відповідають дійсності. Будь-який журналіст, який пише: "ринок здригнувся через X" або "компанія збанкрутувала через Y" є ідіотом. Я ситий по горло цим дешевим способом "пояснення" світу.

Новини пригнічують мислення. Мислення вимагає концентрації. Концентрація вимагає безперервного часу. Але новини спеціально розроблені, щоб перервати вас. Вони схожі на віруси, які крадуть увагу у своїх цілях. Новини роблять нас дрібними мислителями. І ще гірше. Новини серйозно впливають на пам'ять. Існують два типи пам'яті. Потужності пам'яті є практично нескінченними, але робоча пам'ять обмежена певною кількістю даних. Шлях від короткострокової до довгострокової пам'яті такий собі дросель в мозку, і все, що ви хочете зрозуміти, повинне пройти через це. Якщо цей прохід порушується, ніщо не проходить. Тому що новина порушує концентрацію, вона послаблює розуміння.

Онлайн-новини мають ще більш серйозні наслідки. У 2001 році дослідження двох учених в Канаді показали, що розуміння тексту знижується із збільшенням гіперпосилань у документі. Чому так трапляється? Тому що кожного разу, коли з'являється посилання, ваш мозок повинен принаймні зробити вибір "клікати - не клікати", що само по собі відволікає. Новини - це навмисна система відволікань.

Новини - кшталт наркотиків. Як історія розвивається, ми хочемо знати що буде далі. З сотнями довільних сюжетних ліній в наших головах, це прагнення стає все більш переконливим і його важко ігнорувати. Вчені колись думали, що щільні зв'язки утворені серед 100 мільярдів нейронів всередині наших черепів встановлюються до набуття зрілого віку. Сьогодні ми знаємо, що це не так. Нервові клітини регулярно розривають старі зв'язки і утворюють нові. Чим більше ми споживаємо новини, тим більше ми тренуємо нейронні ланцюгі присвячені скіммінгу ("скануванню") і багатозадачності, ігноруючи ті, які використовуються для читання і мислення з глибоким фокусом. Більшість споживачів новин - навіть якщо вони раніше були завзяті читачі книг - втратили здатність поглинати великі статті або книги. Після чотирьох, п'яти сторінок вони втомлюються, їх концентрація дорівнює нулю, вони стають неспокійними. Це не тому, що вони стали старіше або їх розклад став більш обтяжливішим. Це тому, що фізична структура їх мозку змінилася.

Новини - марнотрацтво часу. Якщо ви читаєте газету впродовж 15 хвилин щоранку, а потім перевіряєте новини протягом 15 хвилин під час обіду і 15 хвилин перш ніж лягти в ліжко, а потім якщо додати п'ять хвилин тут і там - коли ви на роботі, то, враховуючи відволікання, ви втрачаєте принаймні половину дня щотижня. Інформація більше не є дефіцитом. І увага: ви не безвідповідальні щодо грошей, репутації або здоров'я. Чому ж віддаєте свій розум?

Новини роблять нас пасивними. Новини історій в переважній більшості про речі, на які не можна вплинути. Щоденне повторення новини проти якої неможливо діяти, робить нас пасивними. Вона точить нас, поки ми не починаємо сприймати песимістичний, десенсибілізований, саркастичний і фаталістичний світогляд. Для цього є науковий термін "learned helplessness" або "виучена безпорадність". Це трохи натянуто, але я не здивуюся, якщо дізнаюсь, що споживання новин, принаймні частково, сприяє широкому поширенню захворювання на депресію.

Новини вбивають творчість. Зрештою те, що ми вже знаємо, обмежує нашу творчість. Це одна з причин, що математики, письменники, композитори та підприємці часто роблять свої самі творчі роботи в молодому віці. Їх мозок насолоджується широкими необжитими просторами, які заохочують їх до нових сповідей та нових ідей. Я не знаю жодного по-справжньому творчого індивідууму, який є наркоманом новин - ані письменника, ні композитора, математика, лікаря, вченого, музиканта, дизайнера, архітектора чи художника. З іншого боку, я знаю купу силенну злобних нетворчих умів, які споживають новини як наркотики. Якщо ви хочете вигадати старе рішення, читайте новини. Якщо ви шукаєте нові рішення, то зупиніться.

Суспільство потребує журналістики - але по-іншому. Журналістські розслідування завжди актуальні. Нам потрібні повідомлення про наші інституції і розкриття правди. Але важливі висновки не повинні надходити у вигляді новин. Довгі журнальні статті і тематичні книги теж хороші.

Я прожив без новин чотири роки, так що я можу бачити, відчувати і повідомити про наслідки цієї свободи з перших рук: менше порушень, менше занепокоєнь, більше глибокого мислення, більше часу, більше ідей. Це не легко, але воно того варте.