Уолт Дісней у Другій світовій війні
28-04-2022Мало хто знає, що Уолтер Дісней та його талант мультиплікатора відіграв значну роль у протидії фашистській пропаганді і зміцнив зусилля союзників у Другій світовій війні. Нам варто на це поглянути з української перспективи 2022 року під час війни з рашизмом, і запитати - чи варто талановитим українським аніматорам (яких невичерпно багато) скористатися цим прикладом самовідданості і створити свій оригінальний український мульт із козаками (наприклад), які в кумедних пригодах перемагають рашинських свинособак і ламають кремлівські пропагандистські наративи.
Чому б ні? Це може бути конкурс аніматорів, окреме держзамовлення, прохання Президента до самої Студії Діснея. І це маємо робити зараз.
Коли Уолт Дісней отримав повідомлення про те, що ділянка студії Діснея в Бербанку (Burbank) була реквізована як армійська зенітна база після бомбардування Перл-Харбора в 1941 році, він і його співробітники пообіцяли без вагань і без прибутку підтримувати військові зусилля. The Walt Disney Studios присвятила понад 90% своєї продукції воєнного часу створенню навчальних, пропагандистських, розважальних і суспільних фільмів, рекламних і друкованих кампаній.
Протягом цього унікального періоду в історії анімації The Walt Disney Studios функціонувала як підтримка морального духу як для цивільної громадськості, так і для розгорнутих військ союзників. Уолт знав, що мультфільми були б ідеальним засобом спілкування з американським народом про проблеми та тривоги, пов’язані з війною. На додаток до короткометражних фільмів і військових знаків розрізнення, персонажі Діснея з'являлися в різноманітних ініціативах внутрішнього фронту, від реклами, журналів і марок до державних плакатів, що пропагують сплату податків, переробку продуктів харчування, нормування, продаж військових облігацій і ферми. виробництво.
Початок 1940-х - фінансова криза Walt Disney Studios
Після початку Другої світової війни Walt Disney Studios опинилася на межі банкрутства. У той час як студії Уолта ввійшли на початку 1940-х років із великими прибутками від таких фільмів, як «Білосніжка», Уолт Дісней мав тенденцію використовувати весь прибуток від випущених фільмів на виробництво нових. У 1941 році, з виходом Fantasia, ця політика призвела до серйозних економічних збитків у компанії. Уолт Дісней витратив на виробництво «Фантазії» в чотири рази більше запланованого бюджету, який становив близько 2,8 мільйона доларів. Однак Fantasia не набула слави. Інші фільми, такі як Буратіно, також не принесли прибутків, оскільки війна в Європі завадила європейським кіноглядачам побачити фільм. У зв’язку з надзвичайною втратою прибутків і доходів, Walt Disney Studios, не в змозі утримувати свою велику кількість співробітників на заробітній платі, звільнила багатьох своїх аніматорів. Це призвело до страйку.
Студія увійшла в зиму 1941 року все ще в умовах фінансової кризи. 7 грудня 1941 року, після раптового нападу на Перл-Харбор з боку Японської імперії, 500 військових Сполучених Штатів почали окупацію Walt Disney Studios в Бербанку, Каліфорнія, яка тривала наступні вісім місяців. Солдати були розміщені там, щоб захистити сусідній авіаційний завод Lockheed від ворожих нальотів. Незабаром після початку окупації до Уолта Діснея звернулися з проханням американських служб створити пропагандистські фільми.
20 короткометражних анімаційних фільмів про війну для уряду Сполучених Штатів
8 грудня 1941 року Уолт Дісней уклав свій перший контракт на кіно з ВМС у розмірі 90 000 доларів. Walt Disney Studios отримувала 4500 доларів за кожну створену короткометражку, що значно перевищувало стандартний прибуток від короткометражних фільмів. Інші гілки влади, включаючи Військово-повітряні сили армії, Міністерство сільського господарства та Міністерство фінансів, швидко схопили творчий підхід Діснея до створення освітніх фільмів, пропаганди та відзнак і запропонували додаткові угоди.
Пропагандистські мульти
На прохання уряду США Уолт Дісней створив низку антинімецьких та антияпонських фільмів для військовослужбовців та американської громадськості. Він хотів зобразити ці країни та їхніх лідерів як маніпулятивних осіб без моралі. Кілька фільмів, які він продюсував, були «Розум і емоції» (1943), «Обличчя фюрера» ("Der Fuehrer’s Face") (1943), «Освіта смерті — створення нациста» (1943), «Качка-коммандос» (1944) і «Дональда призовують» (1942).

«Освіта смерті — створення нациста»
«Освіта смерті» (Education for Death - The Making of a Nazi) був дуже серйозним фільмом, який продюсував Дісней. Цей мультфільм був заснований на бестселері Грегора Зімера «Освіта смерті». У фільмі показано, як молодого хлопчика в нацистській Німеччині вчать і промивають мізки в ранньому віці, вчать слідувати, а не думати за межами того, що йому каже уряд. Заяць зовсім не бідний, а світ належить сильним. У міру того, як фільм розвивається, Ганс знайомиться з Гітлерюгендом, його здатність цінувати людське життя зникає.
Держзамовлення не надто покращили фінансову ситуацію студії (більшість роликів Disney робила безоплатно — оплачували лише виробничі витрати), зате принесли їй ще декілька Оскарів, а головне — значну популярність: «Обличчя фюрера» йшов навіть у СРСР, а в Америці Дональд Дак та Міккі Маус стали такими ж самими символами країни, як статуя Свободи. Уявіть собі, що в 1943 році ім'ям Діснея назвали нову авіаційну бомбу ВПС США, а 1944-го операція з висадці союзних військ у Нормандії розпочалася з переданого зі штабу пароля «Міккі Маус».
Війна України з кремлівським рашизмом 2022 року
Повертаючись до сьогодення - до жалюгідних орків і переможного духу українського війська - ми можемо уявити яскравий мульт, який буде поширюватися соціальними мережами, наповнений піснями українських музикантів, і знищувати в алегоричній формі брехню імперії що зникає. І, хто знає, що після анімаційного серіалу сама Дісней Студія не захоче зняти повнометражний мульт і запустити його в світову ротацію кінотеатрами...
Based on:
Waltdisney.org
Wikipedia